MADAME - salón krásy Bratislava
Chemický peeling je určený na odstránenie pigmentových škvŕn, akné a zjemnenie vrások. Obnovuje kolagén, odstraňuje odumreté bunky a pleť dostáva iný rozmer.

Ošetrenie pleti vykonávame chemickým peelingom pomocou značkovej a lekármi uznávanej kozmetiky SynCare, ktorá obsahuje vysoké % kyseliny a pracuje pri veľmi nízkom ph, čo je pre chemický peeling neodmysliteľnou kombináciou. Používame 30%, 35%, 50%, 70% pri pH 0,6-1,4 podľa typu a problému pleti alebo kyselina mandľová 14% pre citlivú pleť.

Procedúra trvá cca pol hodiny a doporučuje sa 4-6 ošetrení, ktoré sa opakujú po 7-10 dňoch. Po procedúre sa nesmú min. hodinu nanášať žiadne prípravky na tvár (napr. make-up, puder, tónovací krém, atď).

Pre zlepšenie výsledku je vhodné používať už týždeň pred prvou aplikáciou a medzi jednotlivými ošetreniami zjemňujúcu emulziu AHA GlykoHyal G10 (mliečna emulzia s obsahom 10% kyseliny glykolovej. pH prípravku je 3,5). Aplikuje sa ráno alebo večer. Dá sa zakúpiť v salóne za 18 €.

Chemický peeling je veľmi účinná a šetrná metóda s okamžitým efektom, ktorý Vás zbaví všetkých problémov. Dochádza k vyhladeniu vrások, vyhladenie jazvičiek po akné, liftingovému efektu, aktiváciu kolagénu, farebnému zjednoteniu pleti, odstránenie pigmentácií rôzneho pôvodu, odstránenie akné, hydratáciu, atď. Vhodné pre všetky typy pleti (okrem veľmi citlivej pleti) a pre všetky vekové kategórie, vhodné už od 14 rokov pre aknóznu pleť.

Chemický peeling je veľmi starou vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín. Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú predovšetkým ovocné kyseliny (väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tieto kyseliny v rôznej miere podráždia pleť. Po štádiu podráždenia následuje hojenie. Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahradzujú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškodenie pleti po nadmernom slnečnom žiarení.

AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a Vašeho zodpovedného prístupu po aplikácii AHA peelingu.

Nová pokožka vyzerá po AHA peelingu lepšie a zdravšie..

Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu?
• poškodenie pokožky po nadmernom opaľovaní s tvorbou vrások a nadmerným rohovatení
• akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť
• zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po opaľovaní alebo zápale)
• starnutie pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lekársko-kozmetickou metódou, ktorá predstavuje hraničné ošetrenie mezi kozmetikou a liečivom.

Ošetrenie sa skladá z niekoľkých kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 7 dní pred prvou kúrou budete používať G10 Zjemňujúcu emulziu, ktorá významne znižuje riziko prípadnej nežiadúcej reakcie. Emulziu používajte 1-2x denne podľa doporučenia. Od začiatku aplikácie emulzie sa neopaľujte a používajte len doporučenú kozmetiku.

Ako prebieha ošetrenie AHA peelingom SynCare?
Budete ošetrení prípravkom G30 alebo G35 AHA obnovujúci peeling. Jedná sa o 30% alebo 35% roztok kyseliny glykolovej (pôvodom z cukrovej trstiny) upravený na optimálne pH. (U špecializovaného lekára môžete byť ošetrený aj koncentráciami 50% a 70% AHA obnovujúci peeling.) Aplikácia prípravku sa zpravidla prejaví svrbením a začervenaním. Podľa reakcie pleti a typu kúry bude roztok po 3 - 7 minútach neutralizovaný a odstránený. Potom možný nepríjemný pocit na pokožke ihneď ustane. Dohodnete si nasledujúcu kúru. Následne budete používať prípravok G 10. V tejto dobe chráňte ošetrené miesta pred slnkom a akékoľvek nežiaduce reakcie oznámte svojmu špecialistovi. Dbajte na pokyny svojho špecialistu!

Chemickým peelingom možno dosiahnuť:
• Vyhladenie vrások
• Vyhladenie jazvičiek po akné
• Farebné zjednotenie pleti
• Odstránenie nežiaducich pigmentácií
• Odstránenie prejavu akné
• Zvýšenie hydratácie a pružnosti
• Zmenšenie pórov
• Odstránenie prejavu starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia, tzv fotoaging

Fotogalerie

Cenník

« Späť