MADAME - salón krásy Bratislava
KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž sa využíva predovšetkým ako masáž liečebná a zároveň slúži na doliečenie. Je vhodná najmä k riešeniu chronických, bolestivých stavov, kde napomáha k uvoľneniu svalových spasmov a blokácií, ktoré vznikajú v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu. Zahrňuje v sebe systematické pohyby ako je hnetenie, vytieranie, tepanie, chvenie a podobne, s cieľom navodiť stav uvoľnenia. Posilňuje celkový zdravotný stav a zvyšuje odolnosť organizmu. Súčasne ovplyvňuje stav centrálnej nervovej sústavy, ktorý spätne pôsobí na periférne orgány a ich funkcie

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž je energetická masáž. Pochádza od Rudolfa Breussa, rakúskeho liečiteľa, ktorý je u nás známy 42 dennou liečebnou kúrou proti rakovine. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky, čím rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a mimo iné vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov.

Podľa Rudolfa Breussa neexistujú opotrebované platničky, ale zdegenerované, ktoré sa touto masážou regenerujú. Platnička je vlastne porézna huba a z 90% je zložená z vody. K dobrej funkčnosti potrebuje nielen vodu (čo znamená dodržiavanie pitného režimu), aby nebola vysušená, ale tiež výživu. Platničky sa regenerujú v noci, preto je dobré sa pred spaním natiahnuť, aby bola chrbtica uvoľnená.

Breussovou masážou chrbtice sa vlastne odďaľujú stavce od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Vmasíruje sa olej. Ide o za studena vylisovaný olivový olej, s ľubovníkom alebo ľubovníkový olej. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu hodvábny papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice. Tato masáž sa dobre kombinuje s Dornovou metódou

ČÍNSKA ENERGETICKÁ (MERIDIÁNOVÁ) MASÁŽ

Ide o masáž, ktorej korene vychádzajú z tradičnej čínskej medicíny. Je založená na praxi stoviek generácií pred nami a je otvorená všetkým spôsobom poznávania. Energia Qi (Chi), prúdi v dráhach nazývaných "meridiány", ktorých je 12 základných a zhromažďuje sa v energetických centrách "čakrách". Prúdenie energie je z rôznych dôvodov (stravovacie návyky, civilizačné vplyvy, stres....) nedostatočné, blokované, čím sa vytvárajú podmienky pre vznik chorôb, najprv skrytých, neskôr otvorených. Čínska energetická masáž sa sústredí na stimuláciu energetického systému ľudského tela, čím sa dosahuje vyrovnanosti pólov Jin a Jang, ktoré tvoria nedeliteľnú súčasť, čo má za následok zlepšenie fyzického a psychického stavu človeka.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ

Liečivú silu medu poznali už starí Egypťania. Med nebol len potravinou, ale bol súčasťou rôznych skrášľovacích prípravkov, čím potvrdil svoje blahodarne účinky na pleť. V našom prípade nejde o masáž v pravom slova zmysle. Pumpovacími pohybmi pri medovej masáži pôsobí liečivá sila medu pokožkou priamo na organizmus. Cez reflexné zóny chrbta a hlavne meridián močového mechúra stimuluje medová masáž činnosť vnútorných orgánov, čím sa podieľa na ich liečení a výrazne oživuje celý organizmus. Je účinná pri veľkom počte civilizačných ochorení. Zároveň obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu.

Doporučuje sa hlavne v jarnom a jesennom období, kedy ľudské telo prechádza zmenami, ktoré ovplyvňuje striedanie ročných období.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY

Praktizuje sa už viac ako 4 000 rokov. Indická masáž hlavy uvoľňuje napätie a stres, s ktorým prichádzame každodenne do styku a sme mu neustále vystavovaný. Dokonale uvoľňuje svaly, prekrví pokožku, pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, bolestiach očí, pôsobí proti napätiu v ramenách, krku a šije. Zlepšuje kvalitu vlasov, navodzuje pocit duševnej pohody a celkovo fyzicky a psychicky harmonizuje organizmus. Realizuje sa v akútnom prípade suchou rukou cez odev v prípade nástupu bolesti hlavy, alebo za pomoci minimálneho množstva zmesi panenského oleja a éterických olejov. V priebehu 20 - 30 minút dochádza k postupnému uvoľneniu ramien, zátylku, krku, vlasovej a tvárovej časti hlavy.


THAJSKÁ FOOT MASÁŽ

Ide o reflexnú, resp. akupresúrnu masáž reflexných bodov na chodidlách. Na jemný peeling nadväzuje masáž thajskými vonnými olejmi v kombinácii s originálnym thajským krémom. Stimuláciou reflexných bodov na chodidlách je možné dosiahnuť pocitu ľahkosti a sviežosti. Pomocou tejto formy masáže môžeme dosiahnuť zlepšenie všetkých problémov nielen orgánových, svalových a kostrových, ale aj zlepšenie psychického stavu.

Fotogalerie

Cenník

« Späť